Jak urządzić mały salon?

Coraz częściej spotykamy się z wielkimi salonami, gdzie zmieścić możemy kino domowe, jadalnie i pełno innych rzeczy. Aranżacja takich miejsc jest czasami łatwiejsza niż urządzenie małego pokoju. Salon to miejsce gdzie możemy spędzić czas z bliskimi, po ciężkim dniu. Warto zagospodarować miejsce tak, by dla każdego było miejscem do odpoczynku.

Jak poradzić sobie z mało metrażowym salonem?

Przede wszystkim warto zmierzyć ile miejsca mamy do wykorzystania. W małych pomieszczeniach liczy się każdy centymetr. Następnie warto postawić na jasne meble i dodatki. Białe lub beżowe ściany oraz meble w jasnych odcieniach pozwolą nam optycznie zwiększyć pomieszczenie. Oprócz kolorów warto dodać jakieś lustro lub zaopatrzyć się w szafę z lustrem. Taki zabieg również optycznie powiększy nam pokój. Nie zapominajmy jednak tez o połysku. Meble lakierowane na wysoki połysk, szklane stoliki będą odbijać światło, a dzięki temu pokój nie będzie wydawał się mały.

Jak zagospodarować przestrzeń?

Warto zaopatrzyć się w wąskie wysokie szafy, dzięki temu zaoszczędzimy trochę miejsca. Odradza się kupować dużego telewizora lub narożników. Duża sofa będzie zabierać nam miejsce, a telewizor może optycznie zmniejszyć nasz pokój. Meble powinny być funkcjonalne i składane, co pozwoli nam zaoszczędzić na miejscu.

Jak dobrać dodatki?

Dodatki mogą być jasne tak jak meble, ale może to trochę przytłaczać, więc można postawić na coś jaskrawego. Dodatków nie może też być dużo. Przez mały metra musimy postawić na prostotę, która nie zawsze musi być nudna.

Czy podłoga i ściany też mogą zwiększyć optycznie salon?

Podłoga jest również bardzo ważna. Warto postawić na jednolity pokój w salonie, kuchni czy sypialni. Jasne kolory również są mile widziane. Jeżeli pokój jest mały i jednocześnie niski możemy postawić na tapetę w pasy. Jeżeli uważasz, że to jeszcze nie to, można połączyć kuchnie z salonem, burząc ścianę. Przybędzie trochę miejsca i może nawet wystarczy na jadalnię. Twój dom i to ty decydujesz jak będzie wyglądał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here