Strona głównaDOMJakie oświetlenie do salonu wybrać?

Jakie oświetlenie do salonu wybrać?

Każdemu zależy na tym, aby jego dom był urządzony funkcjonalnie, a przy tym był atrakcyjny pod względem wizualnym. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu jest salon. Dlatego też musimy starannie przemyśleć wybór mebli i oświetlenia do tego pomieszczenia.

Lampa wisząca czy stojąca?

Oświetlenie pełni bez wątpienia ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Poszukując lampy do salonu, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Możemy zdecydować się na lampę stojącą, wiszącą albo na oba te rozwiązania jednocześnie. Plusem lampy wiszącej jest to, że nadaje się ona do niewielkich pomieszczeń. Nie zajmuje bowiem miejsca na podłodze, dlatego nie zaburza i tak już małej przestrzeni. Ponadto, lampa wisząca oświetla cały salon równomiernie. Nie można tego powiedzieć o lampie stojącej. Ta jednak może być dobrą opcją dla osób lubiących lekki półmrok. Jeżeli zdecydujemy się na posiadanie lampy stojącej i wiszącej, będziemy w bardzo komfortowej sytuacji. Możemy wówczas regulować stopień oświetlenia pomieszczenia.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze oświetlenia?

Wybierając oświetlenie musimy wziąć pod uwagę rozmaite kryteria. Oprócz wyboru rodzaju oświetlenia, musimy przemyśleć również to czy zależy nam na ciepłym czy na chłodnym świetle. Do salonu raczej polecane jest światło ciepłe. Chłodna barwa światła może sprawić, że nie będziemy mogli zrelaksować się w naszym salonie. Oświetlenie, które wybieramy powinno również współgrać ze stylem w jakim urządzone jest wnętrze. Żadna lampa, zarówno wisząca jak i stojąca nie może zaburzać estetyki wnętrza. Jeżeli urządziliśmy salon w stylu nowoczesnym, śmiało możemy sięgać po oryginalne industrialne lampy. Jeśli zaś postawiliśmy na tradycyjne wnętrze, zdecydujmy się na lampę z klasycznym, eleganckim kloszem. Jeżeli pomieszczenie jest duże i zależy nam na jego dobrym oświetleniu, być może trzeba będzie przemyśleć zakup dwóch lub więcej lamp. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie zakupu, przejrzyjmy oferty kilku sklepów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read