Strona głównaARANŻACJEJak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka?

Pokój naszego malucha powinien być praktyczny, a jednocześnie wywoływać ma spokój naszego dziecka. Jeżeli właściciel pokoju jest starszy warto porozmawiać z nim co chciałby zawrzeć w swoim pokoju. Warto postawić na idola lub urządzić prosto i zwyczajnie. Coraz częściej spotyka się z jasnymi, pastelowymi kolorami ścian. Pokój taki wycisza, a jednocześnie kolor może zostać na dłużej, wszak młodzież nie lubi jaskrawych kolorów i często również gustuje w białym lub jasnym kolorze. Zazwyczaj taki kolor jednak spotyka się w pokojach niemowląt. Chociaż jasne kolory są bardzo modne, to liczyć się trzeba z tym, że maluch często brudzi. Na jasnych kolorach bardziej widać wyczynienia naszego dziecka, więc warto zaopatrzyć się w jakiś ciemniejszy kolor lub farbę, z której łatwo będzie plamę zmyć. Można również kupić tapetę, wtedy łatwo można zmyć plamę. Kolor mebli nie powinien się gryźć z kolorem ścian. Jeżeli planujemy jasny kolor ścian to warto postawić na białe meble. Jeżeli kolor ścian jest ciemny warto postawić na jaskrawy kolor mebli. Popularne jest również łączenie kolorów ścian, zamiast jednego nudnego możemy pomalować na dwa lub trzy kolory.

Kiedy kolor ścian i mebli jest uzgodniony to warto pomyśleć nad samymi meblami. Powinny one być pojemne i funkcjonalne. Na rynku popularne są bardzo metalowe łóżka, choć uwagę zwracają są meble, które rosną wraz z dzieckiem. Warto też zaopatrzyć się w komodę z szufladami. Jest to idealne miejsce do schowania zabawek. Dodatkowo pudelka, kosze lub worki pomogą nam w segregacji i porządku.

Jeżeli dziecko jest mniejsze ale potrafi biegać bez końca, można postawić na materiałową wykładzinę i meble, które są wytworzone z substancji, które nie będą szkodzić dziecku. Trzeba też pamiętać o firankach, misiach czy zegarze. To ociepli wnętrze i dodatkowo będzie stanowiło podstawy ozdób pokoju. Oprócz zabawek można dodać do pokoju ledy, lampkę lub fotel.

Warto pamiętać, że pokój dziecka powinien być pełen zabawek, plakatów i miejsca do rysowania. Wymienione rzeczy będą pobudzać jego wyobraźnię i stworzy to dla niego idealne miejsce do rozwoju. Miejsce,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read