Strona głównaPORADYJaki telewizor kupić?

Jaki telewizor kupić?

Często, kiedy wracamy z pracy lub szkoły, siadamy na kanapie, włączamy ulubiony serial i odpoczywamy. Wraz z rozwojem technologii, powstają różne i czasami lepsze telewizory. Jak zatem kupić najlepszy sprzęt z ogromnych ilości telewizorów?

Każda osoba jest wyjątkowa i indywidualna, więc to my sami wiemy co dokładnie potrzebujemy. Na rynku jest jednak wiele różnorodnych telewizorów. Najważniejsza zatem rzecz, to funkcjonalność. Sprzęt ten, w dzisiejszych czasach, nie ma dostępu tylko do telewizji, ale również do internetu i różnych serwisów oraz możliwe jest granie na konsoli. Zatem warto zaznajomić się z funkcjami naszego telewizora.

Jeżeli wiesz, że często oglądasz seriale lub filmy i cenisz sobie wyrazistość i ostrość kolorów, warto wybrać telewizor OLED. Jeżeli wolisz kupić tańszy sprzęt to idealny jest telewizor LED. Ważna jest też rozdzielczość, przecież rozmazany ekran to najgorsze co może spotkać widza. Najlepszą rozdzielczość posiada telewizor UltraHD lub inaczej 4K. Tańszą i troszeczkę gorszą wersją jest telewizor Full HD.

Ważny jest tez sam rozmiar telewizora. Tutaj warto przemyśleć zakup dłużej i dokładniej. Przy tym punkcie warto zatrzymać się na dłużej. Mamy różne wielkości salonów i różne odległości sofy od telewizora. Jeżeli nie chcesz przepłacać i kupujesz telewizor LED Full HD o małej przekątnej oraz chcesz, aby oglądanie seriali sprawiało radość i nie było męczące, warto postawić kanapę lub telewizor w oddali większej niż trzy metry. Dzięki takiemu zabiegowi jakość obrazu nie będzie zauważalna. Natomiast, jeżeli kupujesz duży telewizor LED Full HD warto liczyć się z tym, że obraz będzie gorszy i odległość kanapy od telewizora musi być większa. Tutaj ważna jest odległość, a nie nasz gust.

W większości nowoczesnych modeli to telewizor Smart TV. Dzięki takiemu dodatkowi, nasz telewizor to nie pudełko z Polsatem, ale także łącze z internetem i takimi serwisami jak YouTube lub Netflix. Warto więc dłużej zastanowić się nad kupnem sprzętu, który będzie eksponowany w salonie. Sprawdź ranking telewizorów tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read