Strona głównaARANŻACJEJak urządzić łazienkę?

Jak urządzić łazienkę?

Łazienka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. Dlatego też każdemu z nas zależy na tym, by była urządzona w sposób funkcjonalny, ale również atrakcyjny pod względem wizualnym. Nie da się ukryć, że znalezienie odpowiednich mebli do łazienki może nastręczać trudności, zwłaszcza jeżeli mamy mały metraż.

Co musi znajdować się w każdej łazience?

W każdej łazience bez wątpienia powinien znajdować się sedes, umywalka oraz wanna lub kabina prysznicowa. Jest to niezbędne minimum, o które powinniśmy się zatroszczyć. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest lepszym rozwiązaniem; wanna czy prysznic. Wszystko zależy bowiem od naszych osobistych preferencji oraz od tego jak duża jest nasza łazienka. Jeżeli na łazienkę przeznaczyliśmy pomieszczenie stosunkowo niewielkich rozmiarów, znacznie lepszą opcją będzie prysznic. Do większych łazienek można wstawić wannę. Jeżeli nasza łazienka jest naprawdę duża, możemy zdecydować się na oba rozwiązania jednocześnie. Jest to kuszące zwłaszcza wtedy, gdy niektórzy domownicy preferują kąpiel w wannie, a inni wolą szybki prysznic. Wielkość umywalki również powinna być dostosowana do rozmiaru łazienki. Jeżeli jest ona mała, umywalka również powinna być niewielka. Jeżeli zaś nasza łazienka jest dużych rozmiarów, możemy śmiało zdecydować się na większą umywalkę.

Jakie szafki do łazienki wybrać?

Szafka jest bez wątpienia meblem, który ułatwia przechowywanie różnych rzeczy w łazience. Wiele osób przechowuje w tym pomieszczeniu niektóre leki, kosmetyki, a także ręczniki. Dobrze byłoby mieć również w łazience kosz na brudną bieliznę. I tak, jeżeli nasza łazienka jest mała, zdecydujmy się raczej na półki wiszące i ewentualnie jedną stojącą. Jeżeli zaś nie narzekamy na brak miejsca w łazience, śmiało możemy ustawić w niej kilka szafek. W łazience powinno znajdować się również lustro, najlepiej nad umywalką. Kosmetyki zawsze warto przechowywać w szafkach ulokowanych w pobliżu lustra. Sprawdzi się tutaj świetnie szafka wisząca lub stojąca, ale wysoka. Wysoka szafka stojąca ułatwi nam bowiem wygodne sięganie po kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read