Strona głównaOGRÓDJak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Jak pozbyć się szkodników z ogrodu?

Marzenie o własnym ogrodzie nie zawsze jest łatwe do spełnienia. Jeżeli jednak uda nam się założyć własny ogród, zależy nam na tym, aby rośliny posadzone w nim rozwijały się harmonijnie. Niekorzystne warunki atmosferyczne oraz różnego rodzaju szkodniki mogą jednak sprawić, że nasze kwiaty czy warzywa nie przyniosą obfitych plonów. Dlatego też, jeśli zauważymy oznaki bytowania szkodników w ogrodzie, jak najszybciej podejmijmy działania mające na celu pozbycie się ich.

Zaufaj specjalistycznym środkom na szkodniki!

W sklepach z artykułami ogrodniczymi, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych, nie brakuje specjalistycznych środków przeznaczonych do walki ze szkodnikami. Niektóre środki mają zastosowanie na kilka różnych szkodników. Inne zaś przeznaczone są tylko i wyłącznie do tępienia określonego gatunku owadów czy gryzoni. Jeżeli mamy w ogrodzie róże, możemy mieć problem z mszycami. Warto zakupić wówczas preparat przeznaczony do tępienia mszyc. Warzywa nierzadko są zaś atakowane przez ślimaki. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą nam się ich pozbyć w efektywny sposób. Problemem mogą być również krety, które niszczą nie tylko rośliny, ale również trawnik. W walce z nimi może nam pomóc chociażby specjalna siatka. Jeżeli nie wiemy jaki rodzaj środka byłby adekwatny do walki z konkretnym gryzoniem, poprośmy o pomoc sprzedawcę. Zróbmy to również wtedy, gdy nie jesteśmy do końca pewni jaki gryzoń lub owad powoduje szkody.

A może ekologiczne sposoby?

Miłośnicy ekologicznych rozwiązań mogą nie być zadowoleni z możliwości skorzystania ze specjalistycznych środków do walki ze szkodnikami w ogrodzie. Na szczęście istnieje wiele sposobów walki ze szkodnikami, które możliwe są przy wykorzystaniu naturalnych środków. Przede wszystkim mowa tu o gnojówce z pokrzyw. Przygotujemy ją w prosty sposób, wykorzystując młode pokrzywy oraz wodę w odpowiedniej proporcji. Po dwóch tygodniach możemy użyć powstałego roztworu. Warto podlać nim rośliny, aby je wzmocnić i uczynić odpornymi na działanie szkodników. Można również wykonać oprysk z roztworu. Zadziała on przeciw przędziorkom, mszycom i mrówkom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read