Zagęszczanie trawnika na wiosnę – jak się za to zabrać?

Jeżeli masz ogród, na pewno chcesz, aby trawa, która się w nim znajduje, była ozdobą. Nie jest to możliwe, gdy po zimie staje się przerzedzona, a pomiędzy kępkami przedziera się ziemia. Możesz sobie szybko z tym poradzić, zagęszczając trawnik. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Pozbądź się starej trawy

Zima jest ciężkim okresem nie tylko dla egzotycznych roślin, ale również dla zwykłej trawy. Niskie temperatury oraz brak nawodnienia mogą spowodować, ze wiosną Twoim oczom ukażą się żółte plamy martwej trawy oraz miejsca, w których ziemia jest zupełnie naga. Zanim rozpoczniesz dosiewanie, musisz pozbyć się tych szpecących trawnik miejsc. Oprócz niezbyt estetycznego wrażenia, jakie robią pożółkłe źdźbła trawy, utrudniają one wnikanie wody i hamują rozwój młodych liści. Aby skutecznie rozprawić się z martwymi kępkami trawy, użyj grabi lub dedykowanego do tego urządzenia.

Nasiona samozagęszczające

Gdy już uporasz się z zeszłoroczną trawą, czas zastąpić ją nowymi nasionami trawy. Warto zainwestować w nasiona samozagęszczające, które różnią się od tych zwykłych sposobem kiełkowania – takie nasiona rosną w dużych, połączonych ze sobą kępkach, dzięki czemu tworzą przyjemną dla oka całość, która wciąż się rozwija. Co więcej, w przypadku uszkodzenia, trawa, która wyrosła z tych innowacyjnych nasion, sama się regeneruje i rozrasta. Inwestycja w tego rodzaju nasiona szybko się zwróci, a efekt przerośnie Twoje oczekiwania.

Zagęszczanie trawnika krok po kroku

Zanim rozpoczniesz sianie, musisz wykonać kilka czynności, które przygotują ziemię na przyjęcie nowych zalążków roślin. Zacznij od spulchnienia całej przestrzeni – dzięki temu nasiona szybciej się ukorzenią. Wygrab resztki trawy, które zostały w ziemi. Usuń chwasty, które pojawiły się przez zimę i upewnij się, że nie pozostały żadne korzenie. Dosyp świeżego podłoża z dużą zawartością próchnicy – to wspomoże i przyspieszy wzrost trawy. Na sam koniec wysiej nasiona trawy i regularnie podlewaj.

Aby przywrócić swój trawnik do pożądanego stanu, koniecznie zastosuj się do powyższych rad, a w bardzo krótkim czasie zobaczysz zaskakujące rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here