Praktyczna komoda w sypialni – jak ją wybrać?

Komoda w sypialni to świetne rozwiązanie, sprawdzi się niezależnie od metrażu. Można ją wstawić nawet do niewielkiego pomieszczenia, stanowi świetną alternatywę dla szafy. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że nie będzie problemu ze znalezieniem dla siebie idealnego mebla, można przebierać w kolorach, wzorach, wymiarach. W przypadku niestandardowych pomieszczeń mogą jednak wystąpić trudności z aranżacją, dlatego warto w takich przypadkach zamówić komodę na wymiar. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie w przypadku osób, które szukają mebla dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Pojawia się wobec tego pytanie, jaka powinna być komoda do sypialni i czym kierować się przy jej wyborze.

Gotowe meble czy może komoda na indywidualne zamówienie?

Mogłoby się wydawać, że znalezienie idealnej komody do sypialni jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym już bardzo różnie i nierzadko pojawiają się niemałe problemy z zakupem tego elementu wyposażenia. Bogactwo i różnorodność asortymentu jest z jednej strony zaletą, bo zwiększają się szanse na znalezienie dla siebie czegoś odpowiedniego, a z drugiej trudno zdecydować się na konkretny model, gdy jeden wydaje się być ładniejszy od poprzedniego. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście samodzielne zaprojektowanie wymarzonej komody. Można mieć wtedy pewność co do tego, że będzie ona w pełni zgodna z indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami.

Inwestor może zdecydować dosłownie o wszystkim – kolorze, rozmiarze, wyposażeniu, zdobieniach, materiale, funkcjach itd. Jeśli środki finansowe ani czas nie stanowią problemu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na mebel na wymiar. Można liczyć na to, że będzie on niepowtarzalny, skrojony na miarę potrzeb użytkowników, wysokiej jakości, niezwykle trwały. Nikt nie będzie miał takiego samego mebla, możliwe stanie się stworzenie wyjątkowego wystroju, zgodnie ze swoją wizją aranżacyjną. Komoda na zamówienie cechuje się nieprzeciętnymi walorami użytkowo-estetycznymi. Można mieć pewność, że posłuży użytkownikom przez wiele lat. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli na wymiar:

• idealna opcja przy ograniczonym metrażu,
• maksymalne wykorzystanie przestrzeni,
• możliwość wybrania dowolnych wymiarów i rodzajów szafek,
• wygodne systemy,
• bezawaryjność szuflad,
• unikalny wygląd,
• dowolność w wyborze wszystkich elementów,
• solidność i trwałość,
• zastosowanie niestandardowych rozwiązań,
• sposób na niepowtarzalną aranżację wnętrza,
• estetyka i porządek w przechowywaniu,
• wysoka jakość od etapu projektu po jego realizację.

Komoda do sypialni jak wybrać?

Przy wyborze komody do sypialni powinno się mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Najważniejsze będzie oczywiście określenie swoich potrzeb i preferencji oraz możliwości powierzchniowych i finansowych. Po sprecyzowaniu wymagań i budżetu, można przejść do następnego kroku. Określić trzeba rodzaj komody, może być pionowa lub pozioma. Meble pionowe są uniwersalne, pasują do każdego wnętrza, niezależnie od metrażu. Świetnie sprawdzają się nawet przy ograniczonej powierzchni, gdyż nie zajmują wiele miejsca. W ich przypadku można mówić zarówno o funkcjonalnościach, jak i sporej pojemności. Taka pionowa komoda idealnie nadaje się do przechowywania nie tylko bielizny, ale też wielorakich akcesoriów.

Jeśli chce się uniknąć efektu zagracenia i optycznego przytłoczenia sypialni, to warto zdecydować się właśnie na mebel pionowy. Z kolei komoda pozioma będzie świetnym wyborem dla osób potrzebujących mebla o większej powierzchni użytkowej. Można liczyć nie tylko na większą ilość szuflad, ale też na praktyczne szafki. Świetnie zastąpi szafę, bo wspaniale nadaje się do przechowywania dowolnych ubrań, na każdą porę roku oraz pościeli itd. Co więcej, komody poziomie mają większy blat, który posłuży jako miejsce na różne dekoracje. Można go wykorzystać też jako stolik pod telewizor, miejsce do robienia makijażu lub nawet kącik do pracy.

Materiał wykonania komody

Wybierając komodę do sypialni, powinno się mieć zawsze na uwadze to, z jakiego została wykonana materiału. Będzie miało to wpływ na walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Słabej jakości surowiec przełoży się na niską trwałość i szybkie niszczenie. Będzie to tylko pozorna oszczędność, dlatego warto wydać nieco więcej pieniędzy, aby mebel był długoterminową inwestycją. Ma przecież pełnić funkcję nie tylko praktyczną, ale też dekoracyjną. Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem będzie komoda wykonana z litego drewna, która odznacza się uniwersalnością, ponadczasowością, unikalnością, niezwykłą trwałością i solidnością. Niestety jej zakup wiąże się z niemałymi kosztami. Komody drewniane są stosunkowo ciężkie, zwykle masywne, przez co zajmują sporo miejsca i sprawiają pewne trudności w przenoszeniu. Minusem będzie też wysoka cena.

Tańszą alternatywą dla komód wykonanych z drewna są modele z płyty MDF. W ich przypadku również można mówić o trwałości, gładkiej powierzchni. Dodatkowa warstwa ochronna w postaci folii PCV sprawia, że mebel jest mało podatny na zabrudzenia i łatwy do utrzymania w czystości. Bez odpowiedniego zabezpieczenia nie można jednak mówić o odporności na działanie wilgoci, z lakier relatywnie łatwo zarysować. Zaletą połyskujących komód z płyty MDF są ich wysokie walory estetyczne, prezentują się bardzo elegancko. Powierzchnia komody może zostać pokryta laminatem, co stanowi świetne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i wnikaniem wilgoci. Zaletą tego rozwiązania jest również szeroka gama barw do wyboru.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze komody do sypialni?

W sprzedaży dostępne są komody do sypialni w wersji klasycznej, czyli stojącej lub wiszącej. Jeśli komuś zależy na dodaniu aranżacji wnętrza lekkości i chce mieć łatwy dostęp do podłogi pod meblem podczas sprzątania, to warto wybrać model do zawieszenia na ścianie. Takie komody nie posiadają nóżek, pozwalają zaoszczędzić miejsce w przypadku ograniczonego metrażu i lepiej wykorzystać wolną przestrzeń. Komody do sypialni mogą być wyposażone w nowoczesne oświetlenie LED lub RGB o różnym zabarwieniu. Taki mebel wygląda bardzo reprezentacyjnie, stanie się źródłem nastrojowego światła, ułatwi stworzenie romantycznego klimatu w sypialni. Z innowacyjnych rozwiązań można polecić też system push to open, czyli komody bez tradycyjnych uchwytów, z drzwiczkami otwierającymi się po naciśnięciu frontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here