Kredyt hipoteczny – najważniejsze informacje

Niemal każdy z nas marzy o tym, żeby posiadać własny dom lub mieszkanie. Aby wyżej wspomniane wcielić w życie, z reguły koniecznym jest skorzystanie z kredytu hipotecznego. W tym artykule powiemy sobie o kilku ważnych kwestiach, o których powinien wiedzieć każdy, przed złożeniem w banku wniosku kredytowego na zakup własnego lokum.

Jakie wymogi należy spełniać, aby móc wnioskować o kredyt hipoteczny?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że aby móc wnioskować o kredyt hipoteczny, koniecznym jest posiadanie stałego dochodu na określonym poziomie oraz wkładu własnego wynoszącego minimum 20% wartości nieruchomości, którą będziemy chcieli nabyć. Bank zwraca również uwagę na naszą historię i wiarygodność kredytową. Zanim udamy się po uzyskanie wsparcia banku w postaci kredytu hipotecznego, powinniśmy mieć zawartą umowę przedwstępną z deweloperem lub obecnym właścicielem mieszkania.

Na jaki okres można uzyskać finansowanie z banku w postaci kredytu hipotecznego?

Jeżeli mowa o czasie, na jaki bank może udzielić nam kredytu hipotecznego to zależy on od tego, w jakim banku będziemy wnioskować o wyżej wymieniony. Są nawet takie instytucje, które umożliwiają swoim kredytobiorcom spłatę zobowiązania przez okres 50 lat. Oczywiście w tym wypadku są pewne obostrzenia np. górna granica wieku, jaki kredytobiorca może osiągnąć w ostatnim roku jego spłaty. Nie mniej jednak zakłada się, że kredyt na zakup domu czy mieszkania spłaca się maksymalnie przez 35 lat.

Czy kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie?

Tak naprawdę okazuje się, że kredyt hipoteczny jest najniżej oprocentowanym zobowiązaniem finansowym, a co za tym idzie również najbardziej opłacalnym. Jak wiadomo wynajem mieszkania może być dla wielu osób mniej stresującym rozwiązaniem, nie mniej jednak warto popatrzeć na temat przyszłościowo. Uprzednio wspomniane nigdy nie będzie należało do nas, natomiast to sfinansowane ze środków pochodzących z kredytu ostatecznie zostanie naszą własnością. Dzięki temu powiększymy swój majątek, z którego będą mogły skorzystać np. nasze dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here