Jak zadbać o dezynfekcję w sklepie?

Obecnie każdy właściciel sklepu przywiązuje dużą wagę do czystości. Ochrona klientów i pracowników zawsze powinna być na pierwszym miejscu, szczególnie w czasie podwyższonego ryzyka zachorowania. Sprzątanie sklepów powinno być połączone z dezynfekcją newralgicznych miejsc i powierzchni. Jedną z nich jest lada. Oprócz maseczek, rękawiczek i przyłbic, pracownicy sklepu powinni dysponować specjalnym środkiem dezynfekującym, który z jednej strony musi być skuteczny, z drugiej zaś całkowicie bezpieczny.

Czystość i higiena na pierwszym miejscu

Częstotliwość dezynfekcji powinna być uzależniona od liczby klientów. Im jest ich więcej, tym pracownicy powinni czyścić częściej m.in. ladę, nawet co godzinę. Do przecierania najbardziej newralgicznych miejsc najlepiej używać papierowych ręczników jednorazowych. Wielu właścicieli decyduje się także na skorzystanie z usług firm oferujących sprzątanie sklepów.

  • Przedsiębiorstwa tego typu dysponują nie tylko specjalistycznym sprzętem, ale również skutecznymi środkami dezynfekującymi. Co więcej, są w stanie usunąć wszelkie zabrudzenia, nawet z trudno dostępnych miejsc.

  • Sprzątanie może odbywać się praktycznie o dowolnej godzinie, dzięki czemu właściciel nie ponosi żadnych strat związanych z czasowym zamknięciem sklepu.

Środki używane przez firmy są całkowicie bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, dlatego nie należy obawiać się żadnych zniszczeń.

Czystość najlepszą wizytówką sklepów

Nie da się ukryć, że klienci preferują zakupy w czystych miejscach, dlatego profesjonalne sprzątanie sklepów to jedna z najlepszych inwestycji w obecnych czasach. Bez względu na to jaką powierzchnię ma hala, warto cyklicznie ją sprzątać. Dotyczy to zwłaszcza średniej wielkości sklepów. Angażowanie pracowników nie zawsze jest skuteczne i efektywne. Z kolei doświadczone osoby pracujące w firmach sprzątających posiadają wiedzę, dzięki której są w stanie szybko i przede wszystkim perfekcyjnie posprzątać każdy sklep.

  • Wiele przedsiębiorstw oferuje długoterminową współpracę na atrakcyjnych warunkach, jak i jednorazowe usługi.

Oprócz czyszczenia powierzchni, myte są także okna i wszystkie inne elementy wskazane przez właściciela lub zarządcę obiektu. Podczas wyboru przedsiębiorstwa oferującego sprzątanie sklepów, warto zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie, a także na inne usługi. Najlepszą opcją są renomowane firmy z ugruntowaną pozycją na rynku, które charakteryzują się uczciwością i terminowością. Wybierając takie przedsiębiorstwa mamy pewność, że sprzątanie zostanie przeprowadzone w profesjonalny sposób.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy ROMI Zakład Usług Komunalnych z Poznania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here