Jak urządzić ogród?

Posiadanie własnego ogrodu jest marzeniem wielu osób. Jeżeli posiadamy przestrzeń, którą możemy przeznaczyć na ogród to mamy prawdziwe szczęście. W ogrodzie będziemy mogli odpocząć na łonie natury, a także zorganizować przyjęcie dla rodziny i bliskich przyjaciół. Aby ogród był funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie, należy jednak odpowiednio go urządzić.

Jakie rabaty warto mieć w ogrodzie?

Rabaty kwiatowe znajdują się w większości ogrodów przydomowych. I bardzo dobrze, bo rabaty są bardzo dekoracyjne. Aby jednak prezentowały się bez zarzutu, trzeba odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim postarajmy się o to, aby posadzić różnorodne rośliny. Nie warto sadzić jedynie roślin, które kwitną wiosną. Powinniśmy posadzić także rośliny kwitnące latem oraz podczas jesieni. Dzięki temu nasze rabaty będą prezentować się dobrze o każdej porze roku. Jedne kwiaty przekwitną po to, aby zamiast nich zakwitły inne. Dobrze jest również pamiętać o prawidłowym rozmieszczeniu roślin. Jeżeli rabaty znajdują się pod domem, od strony ściany należy posadzić jak najwyższe kwiaty. Następnie sadzimy rośliny o średniej wysokości. Najniższe kwiaty sadzimy z przodu, na obrzeżach rabat. Warto również zapoznać się z wymaganiami poszczególnych roślin. Unikajmy również sadzenia obok siebie kwiatów, które niekorzystnie wpływają na swój wzajemny rozwój.

Krzewy – czy warto mieć je w ogrodzie?

Coraz więcej osób decyduje się na posadzenie w swoim ogrodzie krzewów. Do wyboru mamy całe ich mnóstwo. Możemy posadzić krzewy owocowe, a także kwitnące. Wiele krzewów jest prostych w uprawie. Mogą one zdobić nasz ogród przez długie lata. Jeżeli interesują nas krzewy owocowe, dobrze byłoby zdecydować się na przykład na czerwone porzeczki. Kiście czerwonych, maleńkich owoców prezentują się niezwykle dekoracyjnie. Ponadto, owoce tego krzewu są bardzo zdrowe i smaczne. Jeśli preferujemy krzewy kwitnące, zdecydujmy się na przykład na jaśmin. Dobrym pomysłem będzie również bez, zarówno ten o białych kwiatach jak i ten o kwiatach w kolorze liliowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here