Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to serce naszego domu. Skoro dbamy o serce w naszym ciele, to również zadbajmy o to serce naszego domu, gdzie będziemy z wielką przyjemnością przebywać. Zanim jednak zabierzemy się za przyrządzanie i gotowanie potraw musimy uświadomić sobie jaka kuchnia nam się marzy, a następnie skonfrontować te życzenia z dostępną rzeczywistością w naszym domu lub mieszkaniu.

Kuchnia i salon

Jeżeli do wyboru mamy małą kuchnię w mieszkaniu, to być może istnieje szansa na jej połączenie razem z pokojem dziennym, dzięki czemu oba pomieszczenia uda nam się w odpowiedni sposób powiększyć. Nie tylko, jeżeli chodzi o optykę, ale również o metraż. Takie postępowanie wymaga jednak wyburzenia ścianki działowej pomiędzy pomieszczeniami. Należy się dowiedzieć w pierwszej kolejności, czy takie postępowanie nie naruszy konstrukcji budynku. Jeżeli nie, to możemy działać. Wybierając meble stawiajmy na jeden styl. Nie oznacza to faktu, że meble muszą pochodzić z jednego sklepu. Jeżeli jednak cenimy minimalistyczny styl skandynawski, to niech będzie on zarówno w kuchni, jak również w pokoju dziennym itd. Przy małych kuchniach dobrym wyborem będzie kuchnia pod zabudowę, dzięki czemu korzystnie uda nam się zagospodarować każdą przestrzeń bez tworzenia niepotrzebnych dziur.

Kuchnia z wyspą

Połączenie kuchni z salonem jest również dobrym rozwiązaniem dla dużych domów. W tym wypadku możemy pomyśleć o kuchni z ogromną wyspą, jak również o kuchni bez wyspy, ale z kolei ze stołem jadalnym pośrodku.Przejście z kuchni do salonu może być wyznaczone umownie poprzez miejsce, gdzie będą kończyły się meble kuchenne a będzie rozpoczynała się przestrzeń salonu. Wyspa kuchenna to wspaniały motyw, który pozwoli nam zyskać dodatkowy blat roboczy. Na korzyść wyspy można zrezygnować z części blatów roboczych pod ścianą. Przy czym nie zapominajmy, że obok kuchenki, płyty gazowej, zawsze musi znaleźć się taki blat roboczy, chociażby w minimalnej części, aby zapewnić sobie wygodę oraz komfort działania podczas gotowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here