Aranżacja domowego biura, jak urządzić biuro w domu?

Rewolucja naukowo-techniczna sprawiła, że coraz częściej pracujemy w domu. Jak urządzić w nim miejsce do pracy, by było ono funkcjonalne i harmonijnie grało z wystrojem wnętrza?

Wybór miejsca na domowe biuro

Jeśli nie mamy osobnego pokoju, w którym możemy zaaranżować domowe biuro, zwykle adaptujemy na ten cel kąt w dziennym pokoju lub w sypialni. Jeśli w domu są dzieci, zdecydowanie lepszym wyborem będzie ta druga opcja. Uchronimy się wtedy przed domową krzątaniną, telewizją i hałaśliwymi zabawami pociech. Natomiast osoby samotne być może będą wolały zarezerwować sypialnię wyłącznie na odpoczynek. Dla nich lepszą opcją będzie urządzenie biurowego zakątka w salonie.

O co warto zadbać urządzając miejsce do pracy?

Najważniejsze jest wygodne biurko. Powinno być tak wysokie, abyśmy siedząc mogli swobodnie poruszać nogami pod blatem, a ręce nie męczyły się przy sięganiu do klawiatury. Warto również zadbać, by na biurku zmieściło się coś więcej niż tylko komputer i lampa. Istotne jest także właściwe oświetlenie – mebel najlepiej umieścić blisko okna, ale tak, by światło nas nie oślepiało i nie odbijało się od ekranu komputera. Idealne będzie ustawienie ekranu pod kątem dziewięćdziesięciu stopni do źródła światła. Warto również zaaranżować przestrzeń wokół biurka tak, by zminimalizować bałagan. Im więcej półek, szafek i pudeł, zarezerwujemy na potrzebne nam papiery, dokumenty i książki, tym lepiej. Inaczej będą zalegać w stosach na biurku czy podłodze, a to z pewnością nie wpłynie to dobrze na naszą pracę i samopoczucie.

Estetyka i praktyczność mogą iść w parze

Na szczęście minął już czas, kiedy meble biurowe odstraszały smętną, burą kolorystyką, a wielkie komputery z plątaniną kabli z trudem mieściły się pod biurkiem. Dziś sprzęt jest kompaktowy i estetyczny, a wybór biurek i regałów tak duży, że z łatwością znajdziemy takie, które znakomicie odnajdą się w stylu naszego wnętrza, nie tworząc estetycznych dysonansów. Lekkie, białe biurko ustawione w urządzonej na biało kobiecej sypialni, po zamknięciu laptopa może służyć jako toaletka. Drewniane regały z wiklinowymi koszami w roli segregatorów doskonale odnajdą się we wnętrzach skandynawskich. Domowe biuro ma tę wielką zaletę, że możemy dopasować je idealnie do własnych potrzeb.

biuro w domu domowe biuro domowe biuro samsung biuro domowe meble do biura domowego biuro w domu aranżacje biura projektowe domów jednorodzinnych biura projektowe domów biuro turystyczne dominika jak urządzić biuro w domu biuro nieruchomości dom ikea domowe biuro domowe biuro ikea domowe biuro inspiracje domino biuro nieruchomości biuro projektowe domy aranżacja biura w domu nowoczesne biuro w domu małe biuro w domu biuro nieruchomości domino

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here