Eisemann - niemieckie agregaty prądotwórcze najwyższej jakości.


Ernst Eisemann (1864 – 1941) twórca marki „EISEMANN”
 
Tempo rozwoju gospodarczego i popyt sprawiają, że mnożą się producenci często bliźniaczych rozwiązań technicznych. Na drogach pojawiają się niemal identyczne samochody a w handlu niemal identyczne maszyny. Co sprawia że jedne wkrótce trafią na złom, a inne na przestrzeni epok wyznaczają światowe standardy? Na te pytania znają odpowiedź profesjonaliści. Idea, rzetelność i doświadczenie, oraz ogromny szacunek dla użytkownika to podstawa solidnej marki, która tworzy historię produktu.
Taką marką w branży agregatów prądotwórczych i lamp specjalistycznych niewątpliwie jest EISEMANN.
Firmę Eisemann-Werke AG założył w 1890 roku Ernst Eisemann (1864 – 1941). Przełomem w jego działalności było skonstruowanie w 1911 roku pierwszej prądnicy prądu przemiennego
i późniejsza współpraca z Robert Bosch GmbH. Obecnie agregaty prądotwórcze EISEMANN produkowane są w Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH, która posiada własną sztancownię, nawojownie wirników i stojanów, odlewnię metali nieżelaznych, oraz wydziały produkujące od podstaw agregaty prądotwórcze przenośne i stacjonarne.
Firma MG została założona w 1961 roku. W pierwszych latach opracowywała i produkowała seryjne oraz specjalnego przeznaczenia silniki elektryczne. W 1981 roku pojawiła się nowa gałąź – asynchroniczne agregaty prądotwórcze z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.
Na rynku profesjonalnych urządzeń agregaty z Gemmingen zyskały najwyższe oceny wśród użytkowników, oraz uznanie konstruktywnej konkurencji. Standardy jakości oraz własne patenty Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH zaowocowały zamówieniami na dostawę agregatów prądotwórczych dla Bundeswehry, a następnie dla armii innych państw. Upadek komunizmu, rozszerzenie NATO, a następnie Unii Europejskiej przyniosły nowe możliwości jak i kolejne wyzwania dla manufaktury z Gemmingen.
WAŻNE DATY DATY W HISTORII METALLWARENFABRIK GEMMINGEN:
• W 1991 roku uruchomiono odlewnię metali nieżelaznych na Węgrzech.
• Od roku 1996 roku agregaty prądotwórcze EISEMANN pojawiły się w przedaży dla 
  odbiorców cywilnych, również na rynkach zagranicznych.
• W 1998 roku MG zakupiła linię do produkcji agregatów prądotwórczych od koncernu Robert 
  Bosch GmbH, na której obecnie są produkowane agregaty prądotwórcze EISEMANN.
• Jesienią 2006 roku rozpoczęła działalność firma EISEMANN POLSKA SP. Z O.O. 
  reprezentująca Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH na terytorium RP
  (na zdjęciu obok: Prezes Zarządu EISEMANN POLSKA – Tadeusz Zielenkiewicz).
  Od 2015 roku firma poszerzyła swoją ofertę o agregaty prądotwórcze marki GEKO z Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH.
Konsekwentne podnoszenie standardów jakości produkcji sprawiły, że  firma Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH stała się światowym liderem w produkcji agregatów prądotwórczych przenośnych jak i stacjonarnych.
Agregaty Eisemann cieszą się dobrą opinią w wielu krajach świata, w różnych strefach klimatycznych. Bezawaryjnie służą wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest niezawodność urządzeń i najwyższa jakość wytwarzanej energii elektrycznej. Walory te najlepiej  oceniają użytkownicy do grona których należą: wojsko, straż pożarna, służby komunalne,  ratownicy do zasilania zarówno narzędzi jak i skomplikowanej aparatury medycznej. Agregaty prądotwórcze EISEMANN jako jedyne pracują bez przerwy (24 godziny na dobę) wysoko w górach Kazachstanu, Tadżykistanu, na Syberii, w krajach tropikalnych i w warunkach pustynnych,
a także w kolejowych wagonach restauracyjnych składów dalekobieżnych.  
Współpracując z najlepszymi światowymi producentami, Metallwarenfabrik Gemmingen GmbH stawia zarówno sobie jak i wszystkim dostawcom materiałów do produkcji najsurowsze wymagania stawiane jakości produktów. Wszystkie elementy jak i sam generator przechodzą wszechstronne testy i badania kontrolne w procesie produkcji. W przedsiębiorstwie obowiązuje system jakości oparty na normach ISO 9001:2008, gwarantujący zgodność naszych wybranych produktów z:
•    EG 2000/14/EG (EG-Geräuschemissionsrichtlinie 2000/14/EG)
•    EG 2006/42/EG (EG-Maschinenrichtlinie 2006)
•    EG 2006/95/EG (EG-Niederspannungsrichtlinie 2006/95/EG)
•    EG 2004/108/EG (EG-Richtlinie Elektromagnetische Verträglichkeit 2004/108/EG)
•    EN 292
•    EN 60 204
•    EN 50 082-1
•    ISO 8528-8 (DIN 6280 T10 ) Stromerzeugungsaggregate mit Hubkolben-Verbrennungsmotoren
Specjalistyczne produkty z przeznaczeniem dla  potrzeb straży pożarnej spełniają normy DIN 14685, DIN 14685-1 oraz DIN 6280T10, a dla wojska AQAP-130, oraz inne obowiązujące w NATO. Eisemann Polska Sp. z o.o. posiada Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej 1928H. Nasze agregaty spełniają także normy ΓΟСТ, na potwierdzenie czego posiadamy stosowne dokumenty wystawione przez jednostki certyfikujące.

 wersja do druku

Copyright © 2010 by Logonet

PROMOCJE
EISEMANN 6400 DLA STRAŻY
V6 042 RESCUE EDITION - Specjalny produkt dla straży pożarnej